تفاوت تلویزیون های منحنی و تخت

با توجه به بازار تولید مدل های متنوع تلویزیون ها امروزه هر فردی اگر قصد خرید تلویزیون را داشته باشد ممکن است دچار سردرگمی شده و نتواند انتخاب ایده آل خود را مشخص نماید. ما در این مقاله سعی بر این داریم که درباره دو نوع از تلویزیون ها یعنی تلویزیون منحنی که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و همچنین تلویزیون تخت و تفاوت های این دو نوع صحبت نماییم.


پیش از شروع بحث نکته مهمی که می بایست بدان توجه شود این است که اگر قصد خرید تلویزیون از بانه را دارید نکات مهمی درباره این موضوع می بایست توجه نمایید که پیشنهاد می کنیم مقاله های مرتبط با تلویزیون را در قسمت دانستنی های تلویزیون مطالعه نمایید.


تلویزیون تخت یا منحنی؟

یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران تلویزیون با توجه به ورود انواع تلویزیون های منحنی در بازار امروز انتخاب بین تلویزیون تخت و تلویزیون منحنی می باشد. این موضوع بدلیل این است که خرید تلویزیون منحنی با توجه این که طی چند سال گذشته به بازار معرفی شده است ممکن اسن خریداران را مقداری دچار شک و تردید نماید.


تلویزیون منحنی برای نخستین بار در سال 2013 به بازار معرفی شد وبا تولید آن تحولی شگرف دردنیای تلویزیون ها به وجود آمد. شرکت های متعددی از جمله سامسونگ و یا ال جی برای اولین بار اقدام به تولید این نوع تلویزیون کردند و با توجه به این که این برند ها جز شرکت های قدرتمند در زمینه تولید تلویزیون می باشند اطمینان افراد برای خرید تلویزیون از این دو برند بیشتر بود.


اما در بین این دو شرکت بدلیل اینکه قیمت تلویزیون سامسونگ نسبت به ال جی مقادیری کمتر است و همچنین مدل های بیشتری را نسبت به تلویزیون ال جی به بازار عرضه می نماید ، این شرکت نبض بازار تلویزیون های منحنی را به دست گرفت. اما برتری این تلویزیون ها در چه مسائلی است؟

تفاوت تلویزیون منحنی و تخت


نقاط قوت تلویزیون های منحنی

✔ ایجاد بازتاب نور در صفحه نمایش این تلویزیون ها به دلیل حالت خمیده بودنشان بسیار کمتر است و به همین دلیل تصاویر بهتر دیده می شوند.

✔ زاویه دید بیشتر نسبت به تلویزیون های تخت و تماشای آن را لذت بخش تر می کند.

✔ طراحی زیبا ، منحصر به فرد و فوق باریک در تلویزیون های منحنی

✔ به تصاویر عمق بیشتری داده که سبب افزایش جذابیت در تصاویر می شود.


نقاط ضعف تلویزیون های منحنی

• در فضاهای که نور زیاد می باشد و این نور بر روی تلویزیون می افتد سبب تحریف در تصاویر شده و کیفیت مطلوب خود را از دست می دهد.

• افرادی که در گوشه ها ی تلویزیون نظاره گر تصویر هستند ، تصاویر مطلوبی را دریافت نکره و احساس خوبی نخواهند داشت.

• تلویزیون های منحنی بر عکس تلویزیون های تخت مناسب نصب بر روی دیوار نمی باشند که این موضوع نقطه ضعف مهمی محسوب می شود.

• با توجه به مراحل ساخت و تولید ، قیمت تلویزیون منحنی نسبت به تلویزیون تخت بیشتر می باشد.

• کمتر از سایز 40 اینچ ندارند.


حال که با نقاط قوت و ضعف تلویزیون منحنی بیشتر آشنا شدید به نقاط قوت و ضعف تلویزیون تخت اشاره می نماییم.


نقاط قوت تلویزیون تخت

✔ افراد در زوایای مختلف نسبت به تلویزیون می توانند از تماشای آن لذت ببرند و زاویه دید گسترده تری دارد.

✔ قیمت تلویزیون تخت به مراتب ارزان تر از قیمت تلویزیون منحنی می باشد.

✔ برای نصب بر روی دیوار انتخاب مناسبی بوده و ظاهر محیط را جذاب خواهد نمود.


نقاط ضعف تلویزیون تخت

• میزان کنتراست و وضوح تصویر در تلویزیون تخت از تلویزیون منحنی پایین تر است.

• رنگ های سیاه در تلویزیون تخت دارای عمق رنگی کمتری نسبت به تلویزیون منحنی می باشند و به معنای دیگر سیاه واقعی نیستند.


تفاوت تلویزیون منحنی و تلویزیون تخت

با توجه به مطالبی که گفته شد مهم ترین تفاوت در این دو نوع تلویزیون در صفحه نمایش آن ها می باشد که هریک از آن ها برتری و ضعف های خود را دارند. تلویزیون های منحنی از وضوح بالا تر ، رنگ واقعی سیاه در آن و ظاهر جذابی برخوردار بوده اما قیمت تلویزیون تخت مقرون به صرفه تر ، تصاویر در آن واقعی تر و امکان نصب بر روی دیوار را دارا می باشند. به طور مثال اگر قصد خرید تلویزیون برای نصب به دیوار را داشته باشید بهترین انتخاب برای شما خرید تلویزیون تخت می باشد . اما اگر برای شما تکنولوژی های جدید و استایل جذاب مطرح است تلویزیون منحنی می تواند انتخاب ایده آل تری باشد.


پس برای خرید تلویزیون منحنی یا تخت اولین چیزی که می بایست بدان توجه کنید این است که بسته به نیاز خود ، مزایا و معایب مورد نظر و همچنین بر اساس بودجه مورد نظر خود اقدام به انجام این کار نمایید. با توجه به این که قیمت تلویزیون از بانه با مدل ها و برند های مختلف ارزان تر است می توانید جهت خرید از فروشگاه معتبر بانه نیاز محصول مورد نظر خود را با تضمین اصالت کالا خریداری نمایید.


بهترین تلویزیون های 4k سال 2018
بهترین تلویزیون های 4k سال 2018

اگر قصد خرید بهترین تلویزیون های 4k سال 2018 را دارید، این مقاله برای شماست. امروزه با توجه به تنوع برندها، قیمت ها و مدلهای جدید در بازارهای جهانی، خرید تلویزیون از بانه برای بسیاری از مشتریان کاری وقت گیر و زمان بر باشد. به خصوص افرادی که سئوالاتی در زمینه خرید تلویزیون های 4k در ذهن خود دارند از جمله اینکه تلویزیون 4k بخریم یا نه؟ و یا در صورتی که پاسخ مثبت است، کدام مدل تلویزیون 4k و ساخت کدام برند را خریداری کنیم؟

تنظیم درجه یخچال
تنظیم درجه یخچال

تنظیم درجه یخچال فریزر یکی از مهمترین اموری است که بهتر است خانواده ها با آن آشنایی داشته باشند. به ویژه پس از خرید یخچال فریزرهای جدید این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که از یخچال فریزر جهت نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود و چنانچه دمای یخچال و فریزر بیش از حد کم و یا بیش از حد زیاد باشد، در هر دو حالت منجر به فاسد شدن و یا یخ زدن مواد غذایی شده و موجب ضرر زدن به کاربر یخچال فریزر و پایین آمدن کارایی آن می شود.

آشنایی با انواع کمپرسور پیش از خرید کولر گازی
آشنایی با انواع کمپرسور پیش از خرید کولر گازی

یکی از مهمترین ملاکها برای انتخاب و خرید کولر گازی توجه به نوع کمپرسور آن است که بسته به شرایط آب و هوایی بسیار متفاوت می باشد. کمپرسور های کولر گازی موجود در بازار، انواع مختلفی دارند که بنا به نوع منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوای آن منطقه، باید نوع مناسب آنرا انتخاب و استفاده کرد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

خرید بهترین ماشین ظرفشویی یکی از سئوالاتی است که ذهن بسیاری از خریداران و خانواده ها را به خود مشغول کرده است. حتما این سئوال برای شما پیش آمده است که ماشین ظرفشویی چه مارکی خوبه؟ ماشین ظرفشویی چی خوبه؟ و یا اینکه ماشین ظرفشویی بخارشوی و یا ماشین ظرفشویی رومیزی، چه تفاوتی با مدلهای معمول ماشین ظرفشویی موجود در بازار دارند.

تکنولوژی های جدید در یخچال فریزرها
تکنولوژی های جدید در یخچال فریزرها

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی ، لوازم مورد استفاده روزمره سبب سهولت زندگی شده است.با استفاده از تکنولوژی های روز در تمامی لوازم خانگی این امکان فراهم شده است که بسیاری از کارهای روزمره ما به کمک آن ها انجام شود. فناوری و پیشرفت علم با سرعت بسیار زیاد در حال تکامل می باشد و بسیاری از آن ها راه گشای زندگی افراد شده است.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون سامسونگ
تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون سامسونگ

معمولا برند هایی مانند سامسوگ و یا دیگر برند های معتبر جز هدف کلاهبرداران جهت ساخت و عرضه محصولاتی همچون تلویزیون سامسونگ به صورت تقلبی است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با