مشخصات فنی موتور جاروبرقی

آشنایی با مشخصات فنی موتور جاروبرقی یکی از مهمترین و کاربردی ترین مواردی است که می تواند به شما در زمینه حفظ و نگهداری هرچه بهتر یک جاروبرقی کمک کند. انتخاب بهترین جاروبرقی جهت خرید و یا توجه به موارد مهم و کلیدی مانند امکانات جاروبرقی، برند تولید کننده، رنگ و شکل ظاهری، میزان مصرف انرژی جاروبرقی و ... برای خریداران معمولا مهم است اما در این میان هرچه بیشتر از مسائل فنی جاروبرقی اطلاعات بیشتری داشته باشید، در آینده راحت تر می توانید از آن استفاده کرده و حتی در صورت بروز اشکالات فنی کوچک، شاید بتوانید در مواردی خود براحتی از عهده برطرف کردن آن برآیید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه اطلاعات فنی شما در زمینه موتور جاروبرقی بیشتر باشد، این امر حتی در صورتی که در آینده قصد خرید یک جاروبرقی جدیدتر را داشته باشید نیز می تواند به شما کمک کند و راهگشای شما باشد. 

در واقع موتور جاروبرقی دارای بخش های مختلفی است و هرچند که در حالت کلی می توان گفت که بخش مکنده یا هواکش آن، تقریبا مهمترین بخش محسوب می شود اما بخش های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند هر کدام در روند کار موتورجاروبرقی تاثیرگذار هستند. 

به همین جهت در این مقاله تلاش می کنیم که ویژگی ها، امکانات و مشخصات فنی موتورجاروبرقی های جدید را بصورت کلی به شما معرفی کنیم تا چنانچه علاقه مند به خرید جاروبرقی از بانه و یا سایر مراکز هستید، این مطالب جهت انتخاب جارو برقی برای شما مفید واقع شود: 


واحد مکش موتور جاروبرقی:

همانطور که می دانید وظیفه اصلی موتور جاروبرقی این است که با مکش هوای درون لوله های خرطومی، آشغال ها و ذرات ریز (مانند گرد و خاک و یا برخی اجسام بسیار کوچک) را جذب کند. به این ترتیب جاروبرقی کار نظافت و پاک کردن هر سطحی را از گرد و خاک و یا آلودگی ها انجام می دهد. 

به همین جهت واحد مکش اهمیت زیادی دارد و در واقع بخش اصلی موتور هر جارو برقی به حساب می آید. در صورت بروز اتصالی و یا اختلال در عملکرد واحد مکنده، ایجاد جریان هوا به سمت داخل لوله های خرطومی از طریق مکش با اختلال مواجه شده و یا قطع می شود و در آن صورت موتور دستگاه نیاز به تعمیر خواهد داشت. 


مشخصات فنی موتور جاروبرقی


نوع موتور جارو برقی:

شاید تعجب کنید اگر بدانید که موتورهای جاروبرقی تنها یک نوع نیستند و انواع گوناگونی دارند. البته معمولا این موتورها از نوع الکتریکی هستند اما نوع این موتورهای الکتریکی مکنده هوا نیز با یکدیگر فرق می کند. بیشتر موتورهای جارو برقی ها امروزه از نوع کالکتور (collector) دسته بندی می شوند. 


فیلترهای جاروبرقی:

فیلترهای جاروبرقی نیز نقش مهمی در حفظ پاکیزگی و نظافت محیط دارند چرا که مانع از پخش شدن ذرات ریز و گرد و خاک به محیط اطراف، هنگام مکش هوا می شوند. به همین جهت وجود این فیلترها کمک زیادی به بهداشت محیط می کند. 


لوله خرطومی جاروبرقی: 

لوله خرطومی در واقع مسیر ارسال ذرات ریز و گرد و خاک از فضای بیرون به درون مخزن است و از این رو اهمیت دارد. در واقع واحد مکش جارو برقی از طریق لوله خرطومی آلوگی ها و آشغال های ریز را جمع آوری و به درون مخزن جاروبرقی می فرستد. 

نکات استفاده از یخچال
نکات استفاده از یخچال

آگاهی از نکات استفاده از یخچال و فریزر پس از خرید یخچال از بانه و یا فروشگاه های دیگر نیز اهمیت زیادی دارد. صرفا خرید یخچال و استفاده از آن کافی نیست و بلکه برای اینکه از امکانات یخچال فریزرهای فروشگاه بانه نیاز حداکثر استفاده را ببرید، نکات خاصی را در زمینه نگهداری و استفاده از این دستگاه ها بکار ببرید تا در درازمدت هم به افزایش عمر و دوام یخچال در منزل و یا محل کارتان کمک کنید و هم دیرتر نیاز به سرویس کردن و تعمیر آن باشد.

بهترین جاروبرقی
بهترین جاروبرقی

حتما شما هم پیش از خرید جاروبرقی از بانه به این فکر افتاده اید که بهترین جاروبرقی موجود بازار کدام است؟ چگونه می توان از میان تعداد زیادی از جارو برقی های جدید موجود در بازار، دست به انتخاب زد و کدامیک بیشتر جهت استفاده در منزل و یا محل کار مفید است؟

تفاوت تلویزیون های LCD و LED
تفاوت تلویزیون های LCD و LED

فراهم کردن یک تلویزیون جدید، یک تصمیم هیجان انگیز و از دید جوانان و نوجوانان برای بسیاری از خانواده ها هر چند سال یکبار، لازم است. به همین جهت و با توجه به قیمت های مناسب و امکان فروش تلویزیون های جدید در سراسر ایران بصورت آنلاین، بسیاری از علاقه مندان به فکر خرید تلویزیون از بانه می افتند.

تنظیمات ماشین لباسشویی LG
تنظیمات ماشین لباسشویی LG

همانطور که در بخش های مختلف و مقالات پیشین نوشته ایم، شرکت ال جی (LG) کره جنوبی، در حال حاضر یکی از بهترین و موفق ترین تولید کنندگان ماشین لباسشویی در جهان است. بطوری که نه تنها در ایران بسیاری از کسانی که قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارند، این برند را جزو اولین انتخاب های خود هنگام خرید این محصول خانگی در نظر می گیرند، بلکه در سطح جهان نیز لباسشویی های ال جی محبوبیت بسیار زیادی دارند.

راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ
راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ

پیدا کردن و خرید بهترین تلویزیون برای گیمینگ (جهت اجرای بازی کنسولهایی مانند Xbox مایکروسافت، PS4 سونی و همچنین کنسول های نینتندو) این روزها یکی از علایق و درواقع دغدغه های فکری بسیاری از نوجوانان و جوانان در سراسر جهان است. اکنون بیش از چهار دهه از آغاز ورود کنسولهای بازی به خانه ها می گذرد و تاکنون میلیون ها نفر تجربه بازی با این کنسولها و وصل کردن آنها به تلویزیون را داشته اند.

تنظیم درجه یخچال
تنظیم درجه یخچال

تنظیم درجه یخچال فریزر یکی از مهمترین اموری است که بهتر است خانواده ها با آن آشنایی داشته باشند. به ویژه پس از خرید یخچال فریزرهای جدید این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که از یخچال فریزر جهت نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود و چنانچه دمای یخچال و فریزر بیش از حد کم و یا بیش از حد زیاد باشد، در هر دو حالت منجر به فاسد شدن و یا یخ زدن مواد غذایی شده و موجب ضرر زدن به کاربر یخچال فریزر و پایین آمدن کارایی آن می شود.